نتایج جستجو برای عبارت :

نظریات نویسندگان معاصر تشیع در مورد صحابه

بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه تمام صحابه پیامبر را واجب احترام و تکریم و مانند ستاره ای میدانند که راه نجات را نشان میدهد
آیات هشتم تا بیستم سوره بقره در مورد نفاق است نه کفر،
این آیات مربوط به نفاق کدام یک از صحابه پیامبر میباشد؟
وقتی این آیات در خصوص صحابه نازل شده است بدون شک همه صحابه قابل پیروی و همه آنها مورد رضایت خداوند نیستند...
برخلاف نظر اهل سقیفه که همه صحابه را قابل پیروی و همه را مورد رضایت خ
مقدمه دیدگاه موافق نویسندگان معاصر تشیع در مورد یاران پیامبر(ص)
 تلاش و کوشش افراد دلسوز و مومن از سوی خیر خواهان مورد تعریف و ستایش قرار میگیرد اما مغرضان و اَیادی آنان این زحمات  را حقیر و ناچیز پنداشته و به سب و لعن آنان می پردازند.اولین شاگردان مکتب رسالت که جام علم و عشق را از دستان مبارک پیامبر اکرم (ص) نوشیدند، جهت اشاعه اسلام رشادت هایی بی نظیر را در صفحه تاریخ به یادگار گذاشتند، در نخستین گام خداوند متعال رضایت خود را از آنان در کتاب
گفته های دین من برتر زِ دُر و گوهر استاصحاب پیغمبرم بهترین خلق عالم استمهر صحابه از دل کی توانم برون کنمبر گو بی مهر صحابه چون کنمتا گردش جهان و دور آسمان به پاستآن چراغ جاودان اسلام ماستای اسلام ای دین جاودان ، ای راهت پُر زِ جود و تواندور از تو اندیشه ی بدان ، پاینده هستی و جاودانای دشمن از تو سنگ خار ، جان من فدای حرف پیغمبرماسلام ما دین برتر است ، پیغمبرش بهترین عالم استدر را تو کی ارزشی دارد این جان ما ، پاینده هستی اسلام ماگر آتش بارد به
صالح بن کیسان روایت می‌کند:
«من و زهری برای فراگیری علم با هم شدیم و گفتیم: سنت‌ها را می‌نویسیم پس، آنچه از رسول الله ـ‌ صلى الله علیه و سلم ـ روایت شده بود را نوشتیم، سپس زهری گفت: آنچه از صحابه ـ رضی الله عنهم ـ به ما رسیده را نیز می‌نویسیم زیرا از سنت است. من گفتم: نه، سنت نیست، آن را نمی‌نویسیم. پس او نوشت و من ننوشتم در نتیجه او موفق شد و من از دستشان دادم».
عبدالرزاق در مصنف به شماره (۲۰۴۸۸) (۱۱/۲۵۹) این حکایت را آورده است. 
بسم الله الرحمن الرحیم
نمیدانم چه بدبختی است که یقه ما را گرفته است
هنگام افطار که میشود  برصحابه پیامبر مانند آل پیامبر صلوات می‌فرستیم برای خوش آمد مولوی عبدالحمید /انسانهای پست و رذلی که ابن ملجم مرادی و عمر و ابابکر و اباسفیان را جزء صحابه میدانند و احترامشان را واجب و اهل بهشت...
بی دلیل نیست که برکت از همه چیز رفته است
و آنچه یافت نمیشود معنویت است و سلامت
همه میدانیم گرانی و بی کاری و طلاق و اعتیاد هر
به نظرم  تفاوت اشعار معاصر با قدیمی،مثل تفاوت چای دمی است با چای کیسه ای!تو تا به پای اشعار کهن صبر نکنی،تا مانوس نشوی و بارها با دل و جانت زمزمه اش نکنی،تا شب بیداری نکشی با آن، تا زانوی غم بغل نکنی و به پهنای صورت اشک نریزی،نمی توانی از خواندن غزل حافظ و یا سعدی لذت کافی ببری.باید صبر کنی تا دم بکشد! اما اشعار معاصر نه، می توانی در هر حالتی که هستی یک شعر از اینترنت پیدا کنی و بخوانی و لذت ببری و تمامش کنی و کمی هم از آرایه های ادبی اش تعریف کنی
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
نقل یک روایت و چند نتیجه دردناک
اهل سقیفه در کتاب المستدرک علی الصحیحین روایتی قریب به این مضمون از قول حیان اسدی نقل میکنندج(سوم)که مولا میفرمایند
پیامبررحمت صل الله علیه وآله وسلم به من فرمودند یاعلی
بعد از من امت من در حالی به تو خیانت میکنند که تو بر اساس دین و سنت من زندگی می‌کنی و محاسنت از خون سرت رنگین میشود،وهرکس تورا دوست داشته باشد مرا دوست داشته وهر که تورادشمن دارد مرادش
امیر المومنین علیه السلام برترین قاضی (به روایت اهل تسنن)
ابن عبد البر از علمای بزرگ اهل تسنن روایت کرده است:
قال رسول الله (صلى الله علیه وآله) فی اصحابه: اقضاهم علی ابن ابی طالب (علیهما السلام). 
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در بین صحابه فرمودند: «علی (علیه السلام) برترین قاضی شما [صحابه] است».
الاستیعاب فی معرفة الاصحاب، تالیف ابن عبد البر، جلد ۳، صفحه ۱۱۰۲، چاپ دار الاعلام
بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان عزیز این شعر حافظ را شنیده آید که جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذربنه چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند...
با جرأت تمام عرض میکنم
بدون ذره ای تردید عرض میکنم
اگر به جای کلمه حقیقت نام حسین را بگذارند معنی تمام و کمال میشود
غیر ممکن است،بدون شناخت امام حسین علیه الاف السلام به شناخت حقیقی خداوند دست یافت...به مقام لقاء پروردگار رسید و از ظرفیت های روح انسانی کلمه ای بر زبان آورد.
نمیتو
رویکرد توسعه ای از رویکردهای مورد علاقه دولت هاست بنحوی که افزایش کمی بیشتر مورد توجه اذهان عمومی بوده و هست و طبعا دولت ها نیز برای مقبولیت خویش از این ابزار استفاده می کنند. اخیرا معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد کیش، بنای تاسیس موزه هنرهای معاصر کیش را نهادند تا این شهر بدنبال تهران، اصفهان، کرمان، اهواز و آبادان، هفتمین شهری باشد که دارای موزه هنرهای معاصر می شود. البته که پس از انقلاب اسلامی
بسم الله الرحمن الرحیم
در بی غیرتی اهل سقیفه و بی ناموسی اهل سقیفه همین یک تکه از تاریخ کافی است که به کسی می گویند امیرالمومنین و خلیفه پیامبر که سه روز در مدینه به منظور براندازی حلالزادگی ناموس مسلمانان را حلال همگانی اعلام کرد و در سه روز هزاران نطفه حرام بسته شد
،نسل مسلمانان و صحابه که در مدینه بودند به حرام آغشته شد و کودکان صحابه پدرانشان مشخص نبود و در فرزندانشان تشکیک شد که فرزند پدرش می باشد یا س
پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر
دانلود پاورپوینت با موضوع جریان سلفی گری معاصر، در قالب ppt و در 105 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: سلفى‌هاى نجد یک‌دست نیستند، بلکه گروهى "سلفى تبلیغى" هستند که قائل به جهاد و اقدام خشونت‌آمیز نیستند و گروهى دیگر گام فراتر نهاده، "سلف
پاورپوینت جریان سلفی گری معاصر
دانلود پاورپوینت با موضوع جریان سلفی گری معاصر، در قالب ppt و در 105 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: سلفى‌هاى نجد یک‌دست نیستند، بلکه گروهى "سلفى تبلیغى" هستند که قائل به جهاد و اقدام خشونت‌آمیز نیستند و گروهى دیگر گام فراتر نهاده، "سلف
اولین آشنایی گسترده ایرانیان با «معماری اروپایی» در دوره قاجار اتفاق افتاد که سبک خاصی از معماری را پدید آورد.با گذر زمان و اینکه سبک های ملی معماری حمایت شود محمد رضا پهلوی سبک ملی را به پدید آورد که در پی بازگرداندن معماری های ایران باستان بود.همچون برج آزادی سمبل معماری معاصر در ایران است،ولی چون از نظر پدید آورندگان معماری ملی جوابگوی نیاز های متجدد سازه ها در برابر معماری اروپایی نبود از این رو با حفظ کالبد اروپایی بناها، عناصر معما
بسم الله الرحمن الرحیم
عمری ها ،بدلیل اینکه افرادی  را حاکم و صاحب اختیار خود میدانند که  نقل حدیث و روایت از پیامبر رحمت را حرام کرد(عمر بن الخطاب)
قتل صحابه و لعن صحابه پیامبر را واجب کرد(معاویه)
قتل سید جوانان بهشت ، امام حسین علیه الاف السلام را واجب کرد(یزید بن معاویه)
قاتل عمار و دعوت کننده به جهنم می باشد طبق حدیث پیامبر(معاویه و عمروعاص)
باطل هستند و هیچ حقانیتی ندارند
چگونه میشود کسی جانشین پیامبر ر
بسم الله الرحمن الرحیم
در کتب معتبر آمده است پیامبر لعنت کرد کسی را که به جیش اسامه نرود، صحابه نرفتند ،پیامبر بارها تکرار فرمودند و باز صحابه نرفتند،و آنانکه نرفتند جانشین پیامبر شدند...
یا مردم برای حرف پیامبر ارزش قائل نمی‌شدند
یا جانشین پیامبر را مردم انتخاب نکردند
یا کتب اهل سقیفه بی اعتبار است...
یا اینکه
کتابها درست نوشته اند و مردم برای حرف پیامبر ارزش قائل بودند و آنانکه جانشین پیامبر شدند به انت
تو کتابی که دارم میخونم (فهم فلسفه: اندیشه معاصر نوشته پرایس) نوشته اضطراب آور ترین مسئله تو دوران جنگ جهانی اول این بود که خدای همه مردم یکی بوده و جبهه های مخالف، به درگاه یک خدای واحد دعا میکردن.:)))) پس دعا دیگه آرومشون نمیکرده. 
+ این اسکرین شات از فیلم دختر پرتقال رو داشته باشین، ولی فیلمشو نبینین، کتابشو بخونید. یا حداقل اول کتابشو بخونید :)))
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر هندی

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر ...www.filerow.ir › product › کتاب-صوتی-زندگی-به-روایت-بودا-اثر-آ...خرید کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر هندی با قیمت 13000 هزارتومان به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی فایل راو.
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر ...are
اهداف واهمیت تبلیغیکی از این اصطلاحات در دانش تبلیغات معاصر eyetrackingیا فرآیند ردیابی چشم است چشم انسان مهمترین عضو در شناخت ودرک پیامهاومفاهیم تبلیغاتی (محیطی-دیداری) است .وپیش از هر حس انسانی در تصمیم گیری وواکنش نسبت به عوامل ومحرک های بیرونی دخیل است وبه همین دلیل به داده های دریافتی از این عضو اعتماد بیشتری می شود از این رو محققان در جهت تعامل ودرک بهتر پیامها ومخاطبان تبلیغات بر روی رفتارهای این عضو حیاتی انسان متمرکز شده اند.ردیابی چش
اگر بخواهیم تاریخ معاصر ایران را شرح دهیم با گفت که این معماری در گذشته به سبک اروپایی الهام میگیرفته که کم کم به سبک ملی با حمایت رضا پهلوی گرایش یافت هرچند معماری معاصر ایران هم کمی و کاستی داشت و طوری بنا ساخته میشد که کالبد معماری اروپایی را در خود داشت.هرچند گرایش ب سبک اروپایی به دوران ناصرالدین شاه برمیگردد که با سفر به آن مناطق محو معماری آنجا شد و آن را وارد ایران کرد. هرچند تلاش هایی را در جهت برقراری پیوند با معماری گذشته و تداوم آن
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
از علمای اسلام عمری سؤال میکنم
اگر شخصی به شما بگوید(وقتی بمیری با همسرت ازدواج میکنم آیا به شما بی احترامی نکرده است؟)
چگونه است که طلحه به پیامبر رحمت چنین میگوید و شما میگویید باید به او احترام گذاشت و میتوان از او الگو گرفت
آیا میتوان از طلحه الگو بگیر و به هر که دوست داشتم بگویم بعد از مرگ شما با همسر شما ازدواج میکنم؟
(فدای مظلومیت پیامبر رحمت
قران می‌فرماید
پیامبرتنها از خدا میترسید
ولی در
بسم الله الرحمن الرحیم 
شبهات كلامیة فی المعاد 
اعتمادا على المنهج الفلسفی 
الدروس علیها كلمة سر یتم تسلیمها عند التسجیل فی المادة الدراسیة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
مزایا الكتاب و نظریات فی تجرد الروح

2
الأدلة العقلیة على تجرد الروح

3
من الفصل الأول: شبهات منكری المعاد

4
الفصل الأول: من الشبهة8: حیاة بعض الأموات فی عصر الأنبیاء

5
الفصل الثانی: الموت و عالم البرزخ

6
الفصل الثانی: من الشبهة 5: سؤال القبر( منكر و نكیر)

7
الفصل الثانی: من الشبهة 8:
گرفتن یک احساس تازه و مدرن در خانه شما با آگاهی از ایده های طراحی معاصر آغاز می شود. لازم نیست کل خانه خود را به طور کامل از نو تنظیم کنید تا چیزها تازه شود. با آنچه در اختیار دارید شروع کنید و همزمان با یک عنصر یا سطح کار کنید.
ادامه مطلب
نگاهی به چهار فیلم سال‌ های اخیر درباره مجاهدین؛
در سال‌ های اخیر، چند فیلم نظیر ماجرای نیمروز و سیانور مستقیما به بازسازی فعالیت‌ های مجاهدین خلق پرداخته‌ اند که در این مطلب نگاهی داریم به چهار مورد از این فیلم‌ ها.
فعالیت‌های گروه موسوم به «سازمان مجاهدین خلق» که بعدها، با بروز برخی انحراف در ایدئولوژی و انشقاقشان به دو بخش اسلام‌گرا و مارکسیست، در بین عموم مردم به «منافقین» معروف شدند، یکی از نقاط مهم تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شو
امروز زادروز سهراب سپهری سراینده نامدار معاصر ایرانی است 
سهراب سپهری (۱۵ مهر ۱۳۰۷ کاشان – ۱ اردیبهشت ۱۳۵۹ تهران) شاعر، نویسنده و نقاش اهل ایران بود. او از مهم‌ترین شاعران معاصر ایران است و شعرهایش به زبان‌های بسیاری از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند.
برای خواندن دانستنی های بیشتر و تماشای ویدئو به دنباله نوشته سر بزنید 
ادامه مطلب
سرباز باشیم و دانلود سریال سرباز را انتخاب کنیموبسایت ما مشخص میکند که چگونه فیلم سرباز را دانلود نماییم
در واقع برای تصمیم گیری در مورد سرباز بودن یا نبودن 
باید ابتدا در نظر بگیریم که لباس بپوشیم یا نه اگر
لباس ما برای اینکار ساخته باشد
و آن را بپوشیم تبدیل می شویم
به یک سرباز خوب
و حرف گوش کن
وقتی تونستیم خوب گوش کنیم و خوب انتخاب کنیم به سمتی که لیاقتش را داریم حرکت میکنیم
سمتی که برای ما نیکی به ارمغان میاره
و در نیکی و زیبایی بهتر میتون
4 سبک محبوب ترین طراحی داخلی توضیح داده شده است
مدرن، صنعتی، شیک ... و لیست ادامه می یابد. یک چالش مهم برای بسیاری از مشتریان ما، فقدان درک و یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک شخصی طراحی داخلی خود است. با فراوانی از سبک های طراحی منحصر به فرد، می تواند دلهره آور برای کشف کردن سبک است که برای شما مناسب است. بعضی از عناصر ترکیبی از چندین سبک نیز برای ایجاد حالت ایده آل خود لذت می برند.
یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی، یادگیری کمی در مورد
امیر المومنین علیه السلام برترین قاضی (به روایت اهل سنت عمری)
ابن عبد البر از علمای بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است:
قال رسول الله (صلى الله علیه وآله) فی اصحابه: اقضاهم علی ابن ابی طالب (علیهما السلام). 
رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در بین صحابه فرمودند: «علی (علیه السلام) برترین قاضی شما [صحابه] است».
الاستیعاب فی معرفة الاصحاب، تالیف ابن عبد البر، جلد ۳، صفحه ۱۱۰۲، چاپ دار الاعلام

نکته جالب اینجاست که ابن عربی مالکی از علمای متعصب اهل سنت ع

✨ احمد بن محمد الشامی از مورخین و نویسندگان معاصر اهل سنت عمری یمن می‌نویسد: و کتب اصلی اهل سنت و تمام کتب شیعه بر این اجماع دارند که مراد از اهل بیت در آیه‌ی تطهیر، پیامبر (صلی الله علیه و آله) و علی و فاطمه و حسن و حسین (علیهم السلام) هستند زیرا تنها آنان هستند که پیامبر آیه را به آنان تفسیر کرد و هر قولی که از دور و نزدیک با قول رسول خدا مخالفت کند باید بر پهنی دیوار زد و تفسیر رسول خدا از هر تفسیری بالاتر است چرا که کسی بیشتر از او آگاه به ق
فاضل نظری، غزل سرای معاصر در تاریخ 10 شهریور 58 در شهرستان خمین، چشم به جهان گشود. تحصیلات خود را تا دیپلم در خمین و خوانسار گذراند. پس از قبولی در رشته مدیریت دانشگاه شهید بهشتی، عازم تهران شد. تحصیلات خود را در گرایش مدیریت تولید و عملیات تا مقطع دکتری ادامه داد. بیوگرافی، سبک اشعار، آثار هنری، افتخارات، گزیده اشعار و عکس نوشته های فاضل نظری را در  ببینید.
ادامه مطلب
 آشنایی با چهره واقعی ابوهریره
چهره اول : 
مردی مشهور و بنام این قبر یا مقام منسوب به شخصی است که  بعد از 1400 سال مورد توجه است:
مشهور است که در این قبر یکی از معروفترین صحابه رسول خدا خوابیده است ؛ (البته عده ای تنها آن را مقام ابو هریره می دانند  در هر صورت ) مردی که اگر بخواهیم به صورتی ساده انگارانه از کنار او رد شویم همین نکته برای ما جلب توجه می کند که چرا بعد از 1400 سال هنوز هم قبر او مورد توجه و احترام است  و حریم او زیارتگاه ؟
سیره مخالفان غ
جامعه معاصر با سرعتی سریع به یک اتاق جهانی تبدیل شده است. فناوری مانع فاصله در انتشار اطلاعات را خراب کرده است. پیش از آن ، این یک روند بسیار طولانی و سخت برای من بود که این مطلب را بنویسم و ​​آن را با استفاده از یک ماشین تحریر دستی آهسته که می تواند …The post روند اینترنت appeared first on باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب.
via باشگاه مشتریان خبری اینفوجاب https://ift.tt/3bfZTZY
مشاهده مطلب در کانال

ماجرای مباهله نزد اهل بیت(علیهم‌السلام)، صحابه و علمای امامیّه، امری قطعی و تردیدناپذیر است، به گونه‏ ای که در استدلال‏ ها و احتجاج‏ های ائمّه(علیهم‌السلام) بارها بازگو می‏ شده است. حضرت علی(علیه‌السلام) نیز در بیان فضایل خود به آیه مباهله استدلال می‏ فرموده است.[ کتاب الخصال، ج2، ص550؛ بحار الانوار، ج29، ص9]

محققان اهل سنّت، چه معتزلی و چه اشعری، این آیه را دلیلی قوی بر فضیلت اصحاب کسا می‏ شناسند و همگی در پیشگاه آن خاضع ‏اند: «زمخشری
عکس اتاق خواب مستر ، کلوزت چیست ، اصطلاح مستر در معماری ، عکس اتاق
مستر ،ابعاد اتاق مستر ،پلان اتاق خواب مستر ،معنی مستر چیست ،مستردر
آپارتمان چیست
اتاق خواب مستر، یکی از فضاهای مهم خانه های معاصر به شمار می رود. این فضا
که به عنوان بزرگترین اتاق یک خانه شناخته می شود، تقریبا در همه آپارتمان
های لوکس معاصر وجود دارد. این اتاق خواب به زوج های جوان یا والدین یک
خانواده تعلق می گیرد. یک اتاق خواب مستر دارای خصوصیات منحصر به فردی است
که آن را ا
در مقاله زیر به طور خلاصه با مفسران طبقه اصحاب و تابعین و در برخی موارد با مهمترین ویژگی آنها آشنا میشوید. این مطالب در عین اینکه شما را در فهم متون تفسیری کمک می کند، حتما منبع بخشی از سوالات آزمون های مصاحبه دکتری یا دانشگاه ها خواهد بود.
1- مفسران صحابه
سیوطی مفسران مشهور صحابه را ده تن دانسته که عبارتند از : خلفای اربعه ، ابن مسعود، ابیّ بن کعب ، ابن عباس ، ابوموسی اشعری ، زید بن ثابت و عبدالله بن زبیر  این موضوع کم و بیش مورد قبول دیگران قرا
شعر‌هایِ شعرای معاصر برایِ من جذابیت بیشتری از شعرهایِ شعرای کهن داشته، شاید بخاطر سخت‌تر بودن درکِ شعر‌هایِ کهن باشد و ملموس‌تر بودن شعر‌هایِ معاصر. به هر حال تو فهرستِ کتاب‌هایی که باید بخوانم، چند عدد کتاب شعر از شعرای مورد علاقه‌ام هم به چشم می‌خورد، اما همیشه ادبیات داستانی را بر شعر ترجیح دادم در خرید. البته یک بار کتابِ شعری خریدم از جناب فریدون مشیری برای همسرِ گُلم، و آن‌هم بخاطرِ علاقه همسرم به فریدون مشیری و البته علاقه من
مقدمه
با نگاهی به کتب تاریخی و همچنین شرق شناسان که در حوزه تاریخ اسلام تحقیق و تتبع نموده اند به زوایای آشکاری از نگاه عمیق در اعصار مختلف دست خواهیم یافت که عمده این نگاه ارزشمند به دوران رسالت پیامبر(صلَّی الله علیه و آله وَسلم) و حوزه فعالیت های اجتماعی ایشان بوده است. از معاشرات و تدابیر اجتماعی گرفته تا مباحث عرفانی عمیقی که بینش های صریح و ژرفی از اسلام روان و جاری در اندیشه آدمی قوت می دهد. نگاهی که ما بیشترین تعمق را از صفحات قطور تار

مردی از جنس دریا
مردی از جنس دریا
امواج پرمتلاطم دریا برای تو از شیخ بحر، مرد دریا دل، ناخدای امت، غواص دریای علم و معرفت، صیاد قلوب، سید و صوفی زمانه، مفتی عصر، استاد سخن، شیخ الحدیث و التفسیر مولانا عبدالرحمان چابهاری (سربازی) می‌گویند.    امام و بنیان گذار مسجد جامع چابهار و مدیریت حوزه علمیه الحرمین الشریفین چابهار که اسم حوزه حاکی از عشق و علاقه وافر ایشان به سرزمین وحی است. 
   برادر قطب زمان، عارف بالله مولانا محمد عمر سربازی است و
شعر‌هایِ شعرای معاصر برایِ من جذابیت بیشتری از شعرهایِ شعرای کهن داشته، شاید بخاطر سخت‌تر بودن درکِ شعر‌هایِ کهن باشد و ملموس‌تر بودن شعر‌هایِ معاصر. به هر حال تو فهرستِ کتاب‌هایی که باید بخوانم، چند عدد کتاب شعر از شعرای مورد علاقه‌ام هم به چشم می‌خورد، اما همیشه ادبیات داستانی را بر شعر ترجیح دادم در خرید. البته یک بار کتابِ شعری خریدم از جناب فریدون مشیری برای همسرِ گُلم، و آن‌هم بخاطرِ علاقه همسرم به فریدون مشیری و البته علاقه من
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
آنقدر اصحاب پیامبر رحمت در اسلام عمر مظلوم بودند که دختر ابابکر توسط عمر مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت
در اسلام عمری زنان شیطان هستند و کتک زدن آنها واجب است و شما میتوانی زنی را آنقدر کتک بزنی تا راضی به ازدواج با شما شود
مانند عمر که آنقدر زنی را کتک زد تا او راضی ازدواج با عمر شود..
که بدون تردید دختر ابابکر از اصحاب پیامبر رحمت بود
کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی

دانلود فایل

کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی - مرجع دانلود ...hasrace22.4kia.ir › info › کتاب-صوتی-زارا-عشق-چوپان-اثر-محمد-قاضی۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - زارا عشق چوپان به نویسندگی محمد قاضی نویسنده و مترجم معاصر کرد است که برای اولین‌بار در ۱۳۱۹ شمسی به چاپ رسیده است. در دیگر چاپ‌های.
کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیsarmashg.ir › خانه › آموزشکتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیشامل 6 فایل
کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی

دانلود فایل

کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی - مرجع دانلود ...hasrace22.4kia.ir › info › کتاب-صوتی-زارا-عشق-چوپان-اثر-محمد-قاضی۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - زارا عشق چوپان به نویسندگی محمد قاضی نویسنده و مترجم معاصر کرد است که برای اولین‌بار در ۱۳۱۹ شمسی به چاپ رسیده است. در دیگر چاپ‌های.
کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیsarmashg.ir › خانه › آموزشکتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیشامل 6 فای
دانلود رایگان رمان بوف کور صادق هدایت pdf
بوف کور شناخته‌شده‌ترین اثر صادق هدایت نویسنده معاصر ایرانی، رمانی
کوتاه و از نخستین نثرهای داستانی ادبیات ایران در سدهٔ ۲۰میلادی است. برخی این رمان را بهترین رمان معاصر ایرانی می دانند.
این رمان به سبک فراواقع نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار توهم
و پندارهای روانی است. کتاب بوف کور، تاکنون از فارسی به چندین زبان از
جمله انگلیسی، فرانسه و آلمانی، ترجمه شده‌است.
تخریب بقیع، مزد رسالت یا مبارزه با شرک؟
تخریب قبور ائمه بقیع، حرم امامین عسکریین و حتّی مرقد صحابه نبیّ گرامی اسلام مانند جناب حُجر بن عَدی مسئله ای است که در دوران مختلف و به بهانه های متفاوت مورد سوال و انتقاد از سوی موافقان و مخالفان واقع می گردد. پیروان تقی الدین ابوالعبّاس احمد بن عبدالحلیم بن تیمیّه الحرّانی (م 728 ق) کسانی هستند که معتقدند این اقدام بایستی صورت گیردبدین منظور فتوای او و مستندات آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
محمدحسن بش
طبقه بندی مفسرین شیعه
نخستین گروه مفسران شیعه، تعدادی از اصحابپیامبر صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام هستند که روایات تفسیری را نقل کرده یا ضبط نموده‌اند. به اعتقاد شیعه، تعدادی از مفسران در بین صحابه مانند: ابن عباس، ابن مسعود، ابی بن کعب، جابر بن عبدالله انصاری و همچنین جمعی از تابعین مانند: سعید بن جبیر، یحیی بن یعمر، ابوصالح میزان بصری، طاووس بن کیسان معروف به یمانی، محمد بن سائب کلبی، جابر بن یزید جعفی، اسماعیل
کتاب «هفتاد سال عاشقانه » به قلم محمد مختاری منتشر شد. محمد مختاری در این کتاب به گزینشی «مثلثی» روی آورده است که اضلاع آن عبارتند از:
حد عام قابل‌قبول،
قدرت نمایندگی شعر از سوی شاعر
و نظر شخصی گردآورنده.

عاشقانه‌های همه گرایش‌های شعر معاصر در این کتاب منعکس شده است و به همین اعتبار، این کتاب مخاطب را با سیمایی کمابیش جامع از شعر عاشقانه معاصر آشنا می‌کند. مختاری در مقاله مفصل «ذهنیت غنایی معاصر» که در آغاز کتاب آمده کوشیده است روش کار
آخرین لحظات عمر شریف پیامبر(ص) چه گذشت؟

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، آخرین روزهای زندگانی پیامبر از فصول بسیار حساس و دقیق تاریخ اسلام است، اسلام و مسلمانان در آن روزها، ساعات دردناکی را می‌گذراندند، مخالفت علنی برخی صحابه و سرپیچی آنان از شرکت در سپاه اسامه، حاکی از یک سلسله فعالیت‌های زیرزمینی و تصمیم جدی آنان بود که پس از درگذشت پیامبر، حکومت و فرمانروایی و امور سیاسی اسلام را قبضه کنند و جانشین رسمی پیامبر را که د
با ساده ترین اصطلاحات ، طراحی معاصر همه روندهای رایج در روز فعلی را پوشش می دهد. گفته می شود ، طراحی معاصر دائماً سازگار و در حال تغییر است.
خانه ای از برادی بچ ، که یکی از اولین و مشهورترین نمونه های طراحی معاصر است ، اخیراً مورد جنگ بین مناقصه ها بین تولید کنندگان تلویزیون ، شرکت ها و سرگرمی ها قرار گرفت. در پایان ، HGTV پیشنهاد برنده 3.5 میلیون دلاری را ارائه کرد و قصد دارد خانه نمادین را به شکوه اصلی 1970 خود بازگرداند.
در حالی که نگاه کردن به خان
حدیث غدیر از نظر سند متواتر است و به بیش از سیصد طریق از صد و شصت صحابه پیامبر و هشتاد و شش نفر از تابعین روایت شده است.
متن کامل حدیث غدیر به همراه خطبه­‌ی پیامبر اعظم (صلّی­ الله علیه و آله) در غدیر خم، به سند صحیح و معتبر در کتاب­‌های شیعه آمده است و بخش­‌هایی از آن به نقل از اسامة بن زیاد در منابع اهل‌سنت وجود دارد. (ادامه مطلب)
ابوموسی اشعری ازشخصیت های برجسته ی اهل سنت که از صحابه بزرگ پیامبر صلی الله علیه واله وسلم در نزد اهل سنت به شمار می رود. در روایتی با سند صحیح که در مسند احمد بن حنبل نقل شده است، بیان می کند که ما کیفیت نماز پیامبر صلی الله علیه و اله وسلم را ازروی عمد یا سهو از یاد بردیم، ولی کسی که ما را به یاد نماز پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می انداخت همان نماز علی علیه السلام می باشد، این روایت در مسند احمد بن حنبل که از کتاب های دسته اول حدیثی اهل سنت م
ادامه پست قبل ....
چه چیزی یاد می گیرم؟
شما یاد خواهید گرفت که:
تایپوگرافی چهره  را به عنوان یک رشته چند وجهی مشاهده کنید و گسترش یافته است تا بیشتر جنبه های ارتباطات گرافیکی را در برگیردتایپوگرافی چهره  را به عنوان یک مؤلفه اساسی ارتباط تصویری بشناسیداعتماد به نفس جدیدی در توانایی ایجاد نوع عملکرد در انواع تنظیمات سنتی و معاصر ایجاد کنید - از چاپ گرفته تا الکترونیکی ، دست ساز گرفته تا رایانه تولیدی.قادر به بحث در مورد رویکردها و جمع آوری دان
موزه هنرهای معاصر تهران در سال ۱۳۵۶، به کوشش و ابتکار فرح دیبا در گوشهٔ غربی پارک فرح (بوستان لاله کنونی) در امیرآباد تهران افتتاح شد. بنای موزه را کامران دیبا در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران طراحی کرد. این موزه شامل گنجینه‌‌ای شگفت‌انگیز از هنر مدرن و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعهٔ مهم هنر نوگرا در دنیاست. آثار مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، هنر مفهومی، و فوتورئالیسم در این موزه به چشم می
این پاورپوینت در25 اسلاید به شکل زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از تاریخ،جغرافیا،تاریخ معاصر،انقلاب مردم تونس،ورزش در تونس،سیاست،اقلیم آب و هوا و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد کشور تونس در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
جهت دانلود فایل کلیک کنید
رحیم محمدی در روزنامه دنیای اقتصاد راجع به کتابِ: سنت گرایی بازتابی؛چنین توضیح می دهد:
در اسفندماه کتابی از دکتر کرامت‌الله راسخ به دستم رسید. عنوان کتاب
«سنت‌گرایی بازتابی؛ مبانی جامعه‌شناسی سیاسی ایران ـ عصر قاجار» است که
ازسوی انتشارات آگاه به چاپ رسیده است. وقتی این کتاب را می‌خواندم بجا و
مناسب دیدم ارزیابی و مرور کوتاهی بر همین کتاب بنویسم تا ضمن معرفی کتاب
به اهالی جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی ایران، ادای دِینی نیز از این قلم ب
موزه ملی هنر آذربایجان
در موزه ی ملی قطعات هنری بسیاری پیدا می شود که در سال 1936 تاسیس شده است و امروزه گسترش یافته است.در موزه ملی 60 اتاق وجود دارد که بیش از 3 هزار قطعه ی هنری و زیبا در آن ها وجود دارد و دارای 2 ساختمان می باشد.قطعات موجود در موزه نقاشی ها و مجسمه های هنرمندان از ملیت های مختلف است که به نمایش گذاشته شده است.
قصر شیروان شاه
قصر شیروان شاه از قصرهای شناخته شده می باشد که در میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است.قصر شیروان شاه شامل ب

ابراهیم بن محمد بیهقی از علمای قرن ۳ و ۴ اهل سنت در کتاب «المحاسن و المَساوی» چنین نقل میکند:

شخصی در مجلس محمد بن عائشه -که از محدثان بصره می باشد و ابن حبان او را از ثقات بر می شمارد - از وی پرسید:چه کسانی افضل اصحاب پیامبر «صلی الله علیه وآله وسلم» هستند؟او در پاسخ، برخی از صحابه را نام برد.
آن شخص پرسید: چرا علی بن ابی طالب را نام نبردی؟!محمد بن عائشه پاسخ داد: تو از اصحاب سؤال کردی یا از رسول خدا «صلی الله علیه  آله و سلم»؟گفت: منظورم اصح
بسم الله

اعمال عمومی دهه اول
بدان که این ماه از ماه های شریفه است و چون این ماه واصل می شد، صلحای
صحابه و تابعین اهتمام عظیم در عبادت می کردند و دهه اولِ آن، ایامش ایام
معلومات و در نهایت فضیلت و برکت است، و از رسول خدا صلی الله علیه و آله
مروی است که: عمل خیر و عبادت در هیچ ایامی نزد حق تعالی محبوب تر نیست از
این دهه. و از برای این دهه اعمال چند است:
ادامه مطلب
به طور کلی اولین آشنایی ایرانیان با معماری اروپایی در دوره قاجار شکل گرفت که سبک خاصی از معماری را پدید آورد.با گذر زمان و اینکه سبک های ملی معماری حمایت شود سبک ملی به وجود آمد البته با حمایت محمد رضا پهلوی که در پی بازگرداندن معماری های ایران باستان بود،ولی از طرفی از نظر پدید آورندگان معماری ملی برطرف کننده نیاز های متجدد سازه ها در برابر معماری اروپایی نبود از این رو با حفظ جسم معماری اروپایی عناصر معماری ایرانی با هم آمیختنده شدند. و
قتل وحشیانه عالم اهل سنت عمری به جرم تمایل به تشیع
ابن عماد حنبلی از علمای اهل سنت عمری در مورد ظهیر الدین اردبیلی می‌نویسد:
وفیها المولى ظهیر الدّین الأردبیلی الحنفی، الشهیر بقاضی زاده . كان عالما، كاملا، صاحب محاورة ووقار، وهیبة وفصاحة، وكانت له معرفة بالعلوم خصوصا الإنشاء والشعر، وكان یكتب الخط الحسن، وذكر العلائی أنه استمال أحمد باشا إلى اعتقاد إسماعیل شاه الصوفی [الصفوی] طلبا لاستمداده واستظهاره معه بمكاتبات وغیرها، وعزم على إظها
در بین صحابه تعداد بسیاری بوده‌اند که از ابتدا معتقد به جانشینی اهل‌البیت (علیهم‌السلام) بوده و لذا بعد از وفات آن حضرت از پیشگامان تشیع به حساب می‌آیند. ایشان کسانی هستند که بر عهد و پیمان و بیعت خود که در غدیر خم با حضرت علی‌ (علیه‌السلام) بسته بودند، وفادار بوده و تا آخر عمر در راه آن فداکاری نمودند. در این بخش به ذکر اسامی برخی از آنان می‌پردازیم: (ادامه مطلب)
جایگاه
علی بن ابی طالب همواره از سوی شیعیان، جایگاه و منزلت ویژه‌ای داشته و پس از پیامبر(ص)، بهترین، باتقواترین و عالم‌ترینِ انسان‌ها و جانشین برحق حضرت محمد(ص) بوده است. بر این اساس بخشی از صحابه از همان زمان حیات پیامبر اسلام(ص)، پیروان علی(ع) و دوستداران وی یعنی شیعه دانسته‌ می‌شده‌اند.[۱] شیعیان کسانی هستند که امام علی(ع) را جانشین بلافصل پیامبر(ص) از سوی خدا می‌دانند؛[۲] در برابر اهل‌ سنت که جانشینی پیامبر را حاصل انتخاب مردم می‌دانن
اصطلاحات مدرن و معاصر غالباً با یکدیگر درج می شوند اما دارای معانی کاملاً متفاوت هستند. در حالی که طراحی منظره مدرن و معاصر از نظر جنبه های خاصی از سبک می تواند مشابه باشد ، هر دو ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که یکی را از دیگری متمایز می کند. مهم نیست که چه سبکی را انتخاب کنید ، یک شرکت با تجربه در زمینه طراحی فضای سبز، شرکت باغ ایرانی می تواند اطمینان حاصل کند که شما از بیشترین تجربه حرفه ای در محوطه سازی استفاده می کنید.
طراحی منظر باغ
معماری معاصر ایران از گذشته به سبک اروپایی شل گرفت،این آشنایی در دوره قاجار به سفر ناصرالدین شاه به اروپا اتفاق افتاده او تحت تاثیر معماری آنجا قرار گرفت و سعی کرد آن را به ایران بیاورد،متاسفانه آشنایی قاجاریان با معماری غرب ار طریق عکس ها و کارت های پستال صورت گرفت و از این جهت ساختمان های ساخته شده در این دروه به دور از آگاهی لازم از قواعد معماری بود.و همین سازه ها موجب شد تا مورخان تفاوت بزرگ میان معماری قاجار و معماری اروپا را ناشی از تق
بیهقی از امام شافعی روایت کرده که:
(الله تبارک و تعالی یاران رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم را در قرآن، تورات و انجیل مورد ستایش قرار داده و فضیلت آنها را بر دیگران بر زبان رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم بیان کرد، پس الله به آنها رحم کرد و به جهت رساندن آنها به بالاترین درجات صدیقین، شهداء و صالحین به آنها شادباش گفت). آنها سنتهای رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم را به ما رساندند و رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم و وحیی
زراره گوید-خدمت امام باقر ع بودم مردی از اهل کوفه از انحضرت راجع بقول امیرالمومنین ع و هرچه خواهید از من بپرسبد هر چه از من بپرسید شما خبر دهم سوال کرد حضرت فرمود هیچ کس علمی ندارد جز انچه از امیرالمومنین ع اسفاده شده مردم هر کجا خواهند بروند بخدا علم درست جز اینجا نیست وبا دست اشاره بخانه خود کرد مقصود خانه وحی و نبوتست نه خصوص خانه ملکی انحضرت  توصیح این عبد البر در کتاب استیعا خود گوید هیچ کس از صحابه جز  علی بن ابیطالب نگفت هرچه خواهید از
حضرت زین العابدین علیه السلام پس از تشییع باشکوه مردم مدینه، در بقیع که قبور بسیاری از اولیاء خداوند، همسران پیامبر، فاطمه بنت اسد و بسیاری از صحابه گرانقدر پیامبر و تعدادی از شهدای صدر اسلام در آن قرار دارد، در کنار مرقد مطهر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام، عموی بزرگوارش، مدفون گردید.در این قطعه از بقیع عباس، عموی پیامبر، نیز دفن شده بود و بعداً حضرت امام صادق و حضرت امام باقر نیز مدفون گردیدند. این بخش دارای قبه و بارگاه بوده ولی
  " #دوشنبه_های_انقلاب " ۱۸ (جهت دانلود کلیک کنید)
 با سخنرانی استاد هدایتخواه 
 مورخ ۹۸/۴/۱۰ 
مسجد و حسینیه امام علی علیه السلام 
  با موضوع : #بیانیه_گام_دوم_انقلاب 
 این هفته :
  بررسی اولین بند بیانیه 
اهلبیت علیهم السلام واسطه فیض اند 
چرا به صحابه و تابعین هم درود می فرستد ؟ 
دلیل انقلاب کردن چیست ؟ 
تفاوت انقلاب کردن ملتها در چیست ؟
  علت عدم پیروزی و به سرانجام رسیدن انقلابات ملتها چیست ؟ 
انقلاب اسلامی ایران چگونه در مسیر حرکت دنیا چ
اذعان ابن شاهین به تواتر حدیث غدیر
ابن شاهین از علما و محدثان بزرگ اهل سنت عمری در مورد حدیث غدیر می‌نویسد:

وَقَدْ رَوَى حَدِیثَ غَدِیرِ خُمٍّ عَنْ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ نَحْوُ مِائَةِ نَفْسٍ، وَفِیهِمُ الْعَشَرَةُ، وَهُوَ حَدِیثٌ ثَابِتٌ، لَا أَعْرِفُ لَهُ عِلَّةً. تَفَرَّدَ عَلِیٌّ بِهَذِهِ الْفَضِیلَةِ، لَمْ یَشْرَكْهُ فِیهَا أَحَدٌ.
حدود صد نفر از صحابه، حدیث غدیر خم را از  پیامبر (صلی الله علیه و آله)
#اختلاف_قرائت_ها✅پدید آمدن لهجه و گویشها در درون هر زبان امری طبیعی و ناگزیر است و اختلاف قرائت در هر متنی، به ویژه در متون کهن پیش می‌آید. در قرآن مجید هم با وجود نهایت احتیاط و امانتداری در مشورت و دقت، اختلاف قرائات در راه یافت، و نمی‌شد راه نیابد. و در واقع از آن زاده شد. در حیات و حضور خود پیامبر(ص) نیز گاهی تفاوت دو تلفظ نزد ایشان مطرح می‌شد و حضرت یکی یا گاه هر دو را تصویب می‌کردند و حدیث سبعة اَحرُف (اینکه قرآن ۷ وجه مقبول دارد) ناظر به
کتاب تحلیلی از دیدگاه های فلسفی فیزکدانان معاصر
در قدیم واژه فلسفه همۀ دانش‌های حقیقی را فرامی‌گرفت و تنها دانش‌های قراردادی، از قبیل لغت و دستور زبان، از قلمرو آن خارج بود در آن دوران‌ها همۀ دانش‌ها به‌هم مربوط بودند و همدیگر را تأیید می‌کردند و یک کل منسجم می‌ساختند به همین دلیل بسیاری از فلاسفۀ بزرگ از سرامدان علم در عصر خود بودند (مثل ارسطو، افلاطون، کانت، ابن سینا، نصیرالدین طوسی) یا اطلاع

دسته بندی
سایر رشته ها

فرمت فایل
حدیث 1- إِنَّمَا مَثَلُ أَهْلِ بَیتِی فِیکُمْ کَمَثَلِ سَفِینَةِ نُوحٍ، مَنْ دَخَلَهَا نَجَی، وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِقَ 

ترجمه: مَثَل اهل بیتِ من در میان شما مانند کشتی نوح است، هر کس به این کشتی داخل شود نجات می‌یابد، و هر کس جا بماند، غرق و هلاک می‌شود.
           توضیح: این حدیث مشهور به حدیث سفینه (کشتی) و از قول حضرت محمد (ص) توسط بسیاری از صحابه از جمله ابوذرغفاری نقل شده است. بدلیل کثرت راویان معتبر این حدیث که در
در حدیث صحیح از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که روزى حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم سر به جانب آسمان کردند و تبسم فرمودند. صحابه از سبب آن سئوال کردند، حضرت فرمود که تعجب کردم از دو ملک که به زمین فرود آمدند، بنده مؤمن صالحى را در جاى نمازش نیافتند. به آسمان رفتند و گفتند پروردگارا فلان بنده تو را در جاى نمازش طلب کردیم نیافتیم او را، و او در بند بیماریست. حق تعالى فرمود که بنویسید براى بنده من، مثل آنچه در حال صحت از افعال

... و باز ستاره ای دیگر از آسمان پرستارهشهر " فرزانگان و استعداد های درخشان "به دیار حق شتافت
متاسفانه باخبر شدم که آقای دکتر احمد سمیعی ( ا.شنوا  ) متولد بروجرد مورخ ، پژوهشگر و نویسنده قرن معاصر از میان ما رفته است .روحش شاد و یادش ماندگار و گرامی باد این مرد بزرگ شهر بروجرد یکی از فرزندان نام آورش از نسل " زرین کوب ها ، آیتی ها و شهیدی هایش .. را از دست داد .مراسم روز دوشنبه 21 بهمن 1398 از ساعت 3 تا 4 و نیم در سالن باشگاه پیام واقع در خیابان شریعتی
فرموده‌ی پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی‌اللّه‌وآل‌سلم)
در مورد امتش در آخرزمان.
روزی پیامبر(ص)گریه میکرد.
گفتند ای رسول‌اللّه چرا گریه میکنی؟
فرمود برای دوستای عزیزم.
گفتند آیا ما دوست تو نیستیم ای رسول‌اللّه؟
فرمود شما صحابه من هستید
دوستای من کسانی هستند که من رو ندیدند اما دین من رو میپذیرند
و بهم ایمان میاورند.
اللهُمَ صَلِ عَلی محمد و عَلی آل محمد
❤❤
واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) هنگام بازگشت از حجةالوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیرخم، امام علی (علیه‌السّلام) را ولی و جانشین خود معرفی کرد و حاضران که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند در آنجا با امام علی (علیه‌السّلام) بیعت کردند. پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) و دیگر معصومان این روز را عید خوانده‌اند و مسلمانان، به‌ویژه شیعیان این رو

انتشارات شانی فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۴ با محوریت
چاپ تخصصی کتاب شعر از جامعه شاعران معاصر آغاز نمود
و در این مدت بیش از هزار عنوان کتاب شعر چاپ نموده
که از این بین صد ها شاعر معاصر و نوقلم را
به جامعه حرفه ای ادبیات معرفی کرده است.شاعرانی که در عرصه های مختلف حائز جوایز معتبری شده اند.نشر شانی در چهار دوره ناشر برگزیده استان البرز شناخته شده
و در حال حاضر نیز به عنوان اولین ناشر تخصصی شعر در کشور
بیش از ۳۰ نمایندگی فروش در کتابفروشی ها
آموزش تایپوگرافی حروف فارسی در فتوشاپ اگرچه این مسئله مختص آندروید نیست (در iOS و دسک تاپ یکسان است) ، من می دانم که تغییر باید از اینجا شروع شود.قلم فعلی مورد استفاده فارسی یا فارسی نیست ، بلکه عربی است. من قبلاً چندین فونت جایگزین در این باره در انجمن سیگنال و سیگنال دسک تاپ Github پیشنهاد داده ام.این قلم به هیچ وجه در رسانه های معاصر فارسی ، کتاب ها و غیره مورد استفاده قرار نمی گیرد.
مراحل تولید مثلبا صفحه کلید فارسی / فارسی وارد شویدنتیجه واقعی
در خانواده ای سنی به دنیا آمدم و با حضور در جلسات شیخ زکزاکی شیعه شدم. در این جلسات، استاد برای ما در خصوص فضائل اهل بیت(ع) سخن می گفت و احادیث و ما را به جستجو در منابع اهل سنت وا میداشت تا خودمان در پی حقیقت باشیم. مثلا حدیثی با عنوان عشره مبشرات بالجنه -که در آن گفته می شود پیامبر به ده تن از اصحاب خویش بهشت را بشارت داده بود- را می‌خواند و می پرسید چرا این حدیث، بعضی از صحابه مثل ابوذر را در برنمی‌گیرد در حالی‌که آنها از بهترین های اصحاب هستن
یگانه راه ایجاد برادری و وحدت معنوی
ما صورتاً از جهات گوناگونی اتحاد داریم ; 
۱_همه از فرزندان آدم و حوا هستیم
۲_ همه از جمله امت نبی اکرم (ص‌)هستیم.
۳_همه هموطن هستیم و کشورمان ایران است.
لیکن برای حل مشکل،وحدت صوری کافی نیست،بلکه آنچه لازم است ایجاد اتحاد و وحدت معنوی است که یگانه راهش هم آن است که عقاید تفویض،بدا،تبرا و تقیه را کنار گذاشته و حقانیت صحابه خصوصاً خلفای اربعهش و ازواج مطهرات و اهل بیت را یکصدا اقرار کنیم و بدان معتقد شویم. و دس
نمی‌دونم این تخم لق رو کی توی سریالای مناسبتی شکست. داستان و سوژه سریال برای امروز، ژانر به اصطلاح اجتماعی؛ شخصیت ها و جغرافیا متعلق به بطن دهه نود شمسی. بعد کاراکترها طوری با هم صحبت میکنن که اگه تصویر رو نبینی فکر می‌کنی سعدی و حافظ و فردوسی دورهم حلقه مشاعره تشکیل دادن. اون لالوها سهراب و شهریارم میان یه خیار بر میدارن که مخاطب از شعر معاصر خیلی دور نشه. 
نمی‌دونم این تخم لق رو کی توی سریالای مناسبتی شکست. داستان و سوژه سریال برای امروز، ژانر به اصطلاح اجتماعی؛ شخصیت ها و جغرافیا متعلق به بطن دهه نود شمسی. بعد کاراکترها طوری با هم صحبت میکنن که اگه تصویر رو نبینی فکر می‌کنی سعدی و حافظ و فردوسی دورهم حلقه مشاعره تشکیل دادن. اون لالوها سهراب و شهریارم میان یه خیار بر میدارن که مخاطب از شعر معاصر خیلی دور نشه. 
ادبیات اقلیت ـ روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ نشستی با موضوع ادبیات داستانی معاصر روس با حضور خانم دکتر یوگِنیا نیکیتنکو، پژوهشگر روس و جمعی از داستان‌نویسان و علاقه مندان ادبیات داستانی در شهر کتاب قم برگزار شد.

این مطلب به صورت یک فایل ورد روی سیستم ذخیره بود. امروز نگاهی بهش انداختم، ابتدا فکر کردم تاریخ برگزاری این نشست مربوط به سال 96 باشد ولی وقتی جستجو کردم و لینک اصلی مطلب را یافتم، متوجه شدم که در واقع تاریخ آن سال 1395 است. به هر حال بر
ادبیات اقلیت ـ روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ نشستی با موضوع ادبیات داستانی معاصر روس با حضور خانم دکتر یوگِنیا نیکیتنکو، پژوهشگر روس و جمعی از داستان‌نویسان و علاقه مندان ادبیات داستانی در شهر کتاب قم برگزار شد.

این مطلب به صورت یک فایل ورد روی سیستم ذخیره بود. امروز نگاهی بهش انداختم، ابتدا فکر کردم تاریخ برگزاری این نشست مربوط به سال 96 باشد ولی وقتی جستجو کردم و لینک اصلی مطلب را یافتم، متوجه شدم که در واقع تاریخ آن سال 1395 است. به هر حال بر
تقویم شیعه
بیست و ششم صفر
تجهیز لشکر اسامه
در این روز در سال ۱۱ هجری قمری پیامبر صلی الله علیه و آله به عده‌ای خاص از صحابه و به خصوص ابو بکر و عمر و عثمان امر فرمودند برای سفر به روم و جنگ با رومیان به امیری اسامة بن زید آماده شوند. آنان از این امر کراهت داشتند و نسبت به فرماندهی اسامه بر سپاه اسلام به خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله اعتراض کردند. حضرت فرمودند: «خدا لعنت کند کسی را که از لشکر اسامه تخلف کند»، ولی با این همه ابو بکر و عمر و عثما
سال ۹۸ تم ثابت تموم عید دیدنی‌های خونواده‌ی بابام اینجوری بود که پنج دقیقه بعد از سلام احوال پرسی و عید مبارک و این حرف‌ها ، یکی میگه این سیل چی میگه اخه ، و همین جمله فتح بابی میکنه برای تحلیل مسائل سیاسی مملکت، زمین‌خواری و قیمت پیاز ، یهو به خودمون میایم میبینیم از قیمت پیاز، یه مروری رو کل تاریخ معاصر ایران هم داشتیم.
این پاورپوینت در 31 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است دراین پاورپوینت مطالبی از تاریخ معاصر لیبی،حداقل حقوق در لیبی،میانگین در آمد در لیبی،اجاره خانه در لیبی،دین رسمی مردم لیبی و سایر مطالب مفید وارزنده در مورد لیبی در این پاورپوینت درج شده اتست که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
به دلایل شخصی، قصد انتشار مطلب نداشتم، حتی برای مدتی نیز وبلاگ را غیر فعال کردم ولی اوضاع کنونی (شهادت شهید سلیمانی، انتقام موشکی سپاه، صداقت سردار حاجی زاده و...) به گونه ای بود که ضرورت انتشار برخی مطالب را ایجاب می کرد (و خود آزمایشی بزرگ است).

امام علی علیه السلام در ابتدای خلافت خود با اشاره به اتفاق های پیش روی امت اسلامی،  سختی آزمایش های امت اسلامی را چنین به تصویر کشیده است:
«آن چه مى ‏گویم به عهده مى ‏گیرم، و خود به آن پاى بندم، کسى
عربی معاصر 1 سطح 2 تعداد جلسات : 15 درس♨️ لینک دانلود فایل فشرده جلسات (فایل زیپ):                                                                                       فایل زیپ : yon.ir/D5aij                                                        
  جلسه 1  yon.ir/VlOjT      جلسه 2  yon.ir/F1Rap      جلسه 3  yon.ir/f7BaG      جلسه 4  yon.ir/jHFzi      جلسه 5  yon.ir/Wqhve      جلسه 6  yon.ir/8EH34      جلسه 7  yon.ir/TPWFm      جلسه 8  yon.ir/8PW8l      جلسه 9  yon.ir/jOQm5      جلسه 10  yon.ir/IY
افزایش بیش از ۱۴ برابری تولید برق
انرژی برق یکی از حیاتی‌ترین نیازهای انسان معاصر به شمار می‌آید و در دنیای امروز حتی تصور زندگی بدون برق هم مشکل است. توان تولید و توزیع مناسب برق، از معیارهای ارزیابی پیشرفت یک کشور محسوب می‌شود.

بسم الله الرحمن الرحیم
اهل سقیفه از یک طرف معتقد که پیامبر رحمت فرمود که شقی ترین افراد امیرالمومنین علی علیه الاف السلام را به شهادت می رساند
از طرف دیگر میگویند ابن ملجم قاتل علی چون از صحابه بوده ،مورد رضای پروردگار است و اهل بهشت
حیرت و تعجب است که این جماعت دین خود را از قرآن گرفته اند یا پیامبر که آورنده قرآن بود،اگر پیامبر را قبول دارند که پیامبر می‌فرماید قاتل علی شقی ترین افراد است،(بگذریم از معا
دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد 

دانلود فایل   

دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد - میهن ویدیوmihanvideo.com › دانلود_کتاب_ارتباطات_بین_الملل_معتمد_نژاد۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد - برای دانلود این فایل روی لینک زیر کلیک کنید ...
کتاب ارتباطات بین الملل معتمدنژاد - میهن ویدیوmihanvideo.com › jsjZj › کتاب_ارتباطات_بین_الملل_معتمدنژاد۶ دی ۱۳۹۷ - دانلود رایگان کتاب حقوق بین الملل خصوصی
دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد

دانلود فایل

دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد - میهن ویدیوmihanvideo.com › دانلود_کتاب_ارتباطات_بین_الملل_معتمد_نژاد۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - دانلود کتاب ارتباطات بین الملل معتمد نژاد - برای دانلود این فایل روی لینک زیر کلیک کنید ...
کتاب ارتباطات بین الملل معتمدنژاد - میهن ویدیوmihanvideo.com › jsjZj › کتاب_ارتباطات_بین_الملل_معتمدنژاد۶ دی ۱۳۹۷ - دانلود رایگان کتاب حقوق بین الملل خصوصی دکتر
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
اگر احترام صحابه پیامبر واجب است و باید ازآنان پیروی کرد
اگر عمر به سنت پیامبر پایبند بود
چرا
احادیث پیامبر را که بیان کننده سنت پیامبر بود را آتش زد
و 
شاگردی یهودیان را قبول کرد
چرا؟!؟!
مگر علی باب علم پیامبر نبود؟
چرا عمر به حدیث پیامبر رحمت عمل نکرد و علی را خانه نشین کرد وپیش یهودیان گردن کج کرد؟ 
هر نشانه‌ای از انسان معاصر ایرانی آزارم میده. هشت ماهه که اوضاع همینه. داستان ایرانی نمی‌تونم بخونم، فیلم ایرانی نمی‌تونم ببینم و... 
نتیجه اینکه اکثر کتاب‌هایی که می‌خونم غیرداستانیه. و الان هم دارم داستان‌های ایرانی با فضای قبل از انقلاب می‌خونم یا گلستان و بوستان سعدی گوش میدم. اینا بهم اجازه زنده موندن میدن.
عجیبه!
دلیل این که این تصمیم نوشتن را ادامه نداده بودم این است که آنقدر دغدغه هایم زیاد بود که جرئت اضافه شدن دغدغه ی جدید نوشتن به سایر دغدغه ها را نداشتم. نمی گویم الان که دارم می نویسم دیگر دغدغه هایم به اتمام رسیده است نه. اما امشب آنقدر هیجانات درونی ام همانند آتشی سوزان شعله ور شده بود که نتوانستم جلوی خودم را برای فوران نکردنشان به بیرون بگیرم. سه ماه از اولین نوشته ام میگذرد. نمی توانم هم اکنون کلیاتی از این مدت را بر روی صفحه بیاورم. امیدوارم
دلیل این که این تصمیم نوشتن را ادامه نداده بودم این است که آنقدر دغدغه هایم زیاد بود که جرئت اضافه شدن دغدغه ی جدید نوشتن به سایر دغدغه ها را نداشتم. نمی گویم الان که دارم می نویسم دیگر دغدغه هایم به اتمام رسیده است نه. اما امشب آنقدر هیجانات درونی ام همانند آتشی سوزان شعله ور شده بود که نتوانستم جلوی خودم را برای فوران نکردنشان به بیرون بگیرم. سه ماه از اولین نوشته ام میگذرد. نمی توانم هم اکنون کلیاتی از این مدت را بر روی صفحه بیاورم. امیدوارم
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
درحکومت عثمان،علی که فضائلش را نمیتوان شماره کرد( مولود کعبه فاتح خیبر فاتح احزاب قاتل مرهب و...)باید چاه کنی کند و از مدینه اخراج شود و جوان زیربیست سالی که فامیل عثمان است حاکم کوفه شود که از مهمترین شهرهای حکومت اسلامی بود،
دراسلام عمری صحابه و سنت و فرمایشات پیامبر ارزشی ندارد
به نقل اهل سقیفه پیامبر فرمود هرکس مرا دوست دارد علی را دوست داشته باشد
ولی عایشه و طلحه و زبیر و معاویه و عمروعاص و مر
ماه می تابد از خم کوچه، چهره ای دائم الوضو داردپینه بر دستهاش و نعلینش اثر وصله و رفو داردمرد تنهاست، مرد غمگین است کمرش از فراق خم شده استساغر شادی اش اگر خالی است باده غم سبو سبو داردضربان صدای او جاریست: با یتیمی به خنده مشغول استسر تقیسم سهم بیت المال با صحابه بگو مگو داردباز امروز بغض نخلستان تا به سرحد انفجار رسید    باز امشب به استناد کمیل، ماه با چاه گفتگو داردکاه گلهای کوچه مرطوبند اشک دیوار را در آورده استناله خانم جوانی که  هرچه د
سعید بن المسیب از تابعین، وشخصیت های سرشناس اهل سنت، در روایتی بسیار زیبا، پرده از علم بی کران حضرت مولی الموحدین امیر المومنین علیه السلام برمی دارد، وی با تعبیری جالب می گوید؛ از میان صحابه تنها کسی که می گفت از من هرچه می خواهید بپرسید حضرت امیر المومنین علی علیه السلام می باشد. این روایت را ابن ابی شیبه استاد بخاری در کتاب المصنف با سند صحیح از سعید بن المسیب نقل کرده است:
حَدَّثَنَا ابْنُ عُیَیْنَةَ عن یحیى بن سعید قال أراه عن سعید بن ا
دانلود کتاب صوتی زارا اثر محمد قاضی MP3

دانلود فایل

کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی :: دانلود کتابketab9.blog.ir › post › کتاب-صوتی-زارا-عشق-چوپان-ا...کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیشامل 6 فایل mp3 حجم:43 مگابایت زارا عشق چوپان به نویسندگی محمد قاضی نویسنده و مترجم معاصر کرد است که برای .
دانلود رایگان کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضی :: ...ketab9.blog.ir › tag › دانلود رایگان کتاب صوتی زارا ع...کتاب صوتی زارا عشق چوپان اثر محمد قاضیشامل 6

در زیارت وارث شهادت می‌دهیم که که نجاست‌های جاهلیت حضرت امام حسین را نجس نکرد و آلودگی‌های جاهلیت او را آلوده نساخت. آنچه مسلم است دوران رشد و نمو و جوانی و اجتماعی شدن امام حسین شهید (ع) در زمان جاهلیت قبل از اسلام نبوده است و تمام زندگی او دو دوران اسلامی بوده است و آن حضرت در محیطی زیسته که در معرض جاهلیتی که در مقابل اسلام بوده است هم قرار نداشته است . پس باید بسیار فکر کرد که این جاهلیت نوین بعد از ظهور اسلام چه بوده است و نجاست و آلودگی
اقتدای حضرت عیسی علیه السلام در نماز به امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف (در کتب معاصر اهل سنت عمری)
محمد ادریس کاندهلوی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
✍ از ابو امامه روایت است که حضرت رسول الله (صلی الله علیه و آله) ایراد سخنرانی فرمودند و در اثنای سخنان چنین فرمودند: مهدی (علیه السلام) مرد صالحی است ایشان در مسجد جامع دمشق برای اقامه نماز صبح بر مصلی می‌ایستد که ناگهان حضرت عیسی علیه السلام از مناره شرقی آن نزول کرده با دیدن او خو
بیژن عبدالکریمی می‌نویسد:
«روحانیت امری یکدست و یکپارچه نیست و از اقشار و لایه‌های
گوناگونی تشکیل شده است؛ از روستاییان بسیار ساده‌اندیش، غیرمتخصص و عوام گرفته تا
مراجع بزرگ و عالی‌قدری که فهمی علمی، عمیق و تخصصی از تاریخ اسلام، حدیث و
روایات، علم تفسیر و فقه دارند. لیکن سیطرهٔ نوعی عوام‌زدگی و عوام‌گرایی در درک
بسیاری از مسائل جهان کنونی و نیز در مواجهه با مسائل بسیار سترگ جهان و جوامعِ
معاصر شاید بزرگ‌ترین آفتی باشد که به روحانیت و

جزوه هایی که در این مطلب،برای استفاده شما عزیزان آماده شده و لینک دانلود آنها نیز قرار داده شده است،به قرار زیر است:

1-جریان شناسی سیاسی ایران معاصر1           دانلود
2-جریان شناسی سیاسی ایران معاصر 2          دانلود
3-برهه های حساس پس از انقلاب                  دانلود

@جریان شناسی سیاسی ایران معاصر 1و2،خلاصه کتاب"جریان شناسی سیاسی در ایران"،نوشته علی دارابی می باشد که توسط قرارگاه شهید باقری،تهیه و تنظیم شده است.
در جریان شناسی1،به ب
بسم الله الرحمن الرحیم 
 «فَرِیقًا هَدَى وَفَرِیقًا حَقَّ عَلَیْهِمُ الضَّلَالَةُ إِنَّهُمُ اتَّخَذُوا الشَّیَاطِینَ أَوْلِیَاءَ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَیَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ مُهْتَدُون»(اعراف 30)فرقه‌اى را هدایت کرده و فرقه‌اى گمراهى را در خورند. اینان شیطانها را به جاى خدا به دوستى گرفتند و مى‌پندارند که هدایت‌یافته‌اند. 
 پاسخ به شبهه پاسخ به منصور هاشمی در باب لزوم احترام به اصحاب پیامبر 
 منصور هاشمی که در کتاب خود بازگشت به ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها